Državno natjecanje LIK 2018.
Autor: Andrea Dubaić Begić, 20. 4. 2018.

Od 16. – 18. travnja 2018. naša škola bila je domaćin ovogodišnjeg državnog  Natjecanja -izložbe učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna, LIK 2018.  Na prošlogodišnjem državnom natjecanju LIK 2107., učenik Pavle Ergović osvojio je prvo mjesto u kategoriji osnovnih škola, uz mentoricu Sanju Portnar i time smo odabrani kao domaćini ovogodišnjeg natjecanja.

Organizator državnog natjecanja je  Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Agencija za odgoj i obrazovanje, a na natjecanju  sudjelovalo  39 učenika i njihovih mentora u tri kategorije: osnovne škole, srednje škole i škole primijenjene umjetnosti i dizajna. Natjecanje je koordiniralo i rezultate vrednovalo 10 članova državnog povjerenstva.

Svečanost otvaranja državnog natjecanja održano je 17. travnja 2018. u našoj školi uz prigodan program naših učenika. Ravnateljica škole, Jasminka Falamić, uputila je pozdravne riječi učenicima natjecateljima, mentorima i članovima državnog povjerenstva te uz prigodnu prezentaciju predstavila je rad naše škole.

Slijedećeg dana natjecanja, organizirali smo za učenike i mentore turistički obilazak  grada u suradnji sa Zavičajnim muzejom grada Našica te posjet Poučnom parku Bizik.

Svečani programa zatvaranja ostvarili smo u suradnji sa učenicima i djelatnicima Osnovne glazbene škole Kontesa Dora, koji su se predstavili bogatim glazbenim programom.

Državno natjecanje je završilo otvorenjem izložbe u Izložbenom prostoru Zavičajnog muzeja Grada Našica koja je dostupna građanima do kraja travnja.

Zahvaljujemo se suradnicima: Gradu Našice, Turističkoj zajednici Grada Našica, PIN knjižari i papirnici Našice, izdavačkim kućama Alfa i Školska knjiga, na prigodnim poklonima za sve naše goste te našim suradnicima pekarima na prigodnim slasticama kojima smo ugostili natjecatelje.

Posebno smo zahvalni na suradnji sa Zavičajnim muzejom grada Našica i ravnateljici Silviji Lučevnjak na organiziranom vodstvu i turističkoj promidžbi grada te Osnovnoj glazbenoj školi Kontesa Dora i ravnateljici Marini Kopri na svečanom i bogatom glazbenom programu, kao i medijima za praćenje događaja.

Na kraju, treba istaknuti posebnu pohvalu i zahvalu našoj učiteljici likovne kulture Sanji Portnar, članici državnog povjerenstva i  nositelju organizacije natjecanja,  koja je nesebičnim zalaganjem, trudom i radom doprinijela organizaciji i provedbi natjecanja na državnoj razini i svim pohvalama od strane natjecatelja, mentora i članova državnog povjerenstva.

Zahvaljujem svim učiteljima i djelatnicima koji su svojim nesebičnim radom pridonijeli provedbi najvišeg ranga natjecanja, jer smo, prema zahvalama naših gostiju, ostavili dojam dobrih domaćina i svi zajedno pridonijeli kvalitetnoj promociji naših škola i grada Našica.

Ravnateljica: Jasminka Falamić, prof.

Fotografije: Dora Dvoržak, Martina Zrilić