Volontiram – mijenjam svijet
Autor: Andrea Dubaić Begić, 16. 11. 2018.

Likovni natječaj Volontiram – mijenjam svijet, organizirao je Hrvatski Crveni križ u suradnji s Muzejom suvremene umjetnosti u Zagrebu i Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Na likovni natječaj pristigli su radovi iz ukupno 65 osnovnih škola i 23 srednje škole.

Učenici mlađe likovne skupine svojim su radovima konkurirali na ovome natječaju i osvojili zapažene rezultate.

Čak tri likovna rada bit će izložena u jednoj od najprestižnijih kulturnih ustanova u zemlji, Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu.

Iskrene čestitke Petri, Lari, Marku i njihovoj mentorici učiteljici Marini Mihalj!smiley

više o natječaju:

U kategoriji  1. –  4. razreda osnovnih škola od 221 pristiglog rada odabrano je 15 radova. Od pristiglih 195 radova u kategoriji 5. – 8. razreda osnovnih škola odabrano je 10 radova, a isto toliko odabrano je i u kategoriji srednjih škola od ukupno 96 pristiglih radova.

U uži izbor odabrani su radovi koji su se istaknuli vještinama likovnog izražavanja i originalnosti i u odnosu na analizu same teme natječaja. Prilikom odabira radova vodilo se računa o primjernosti likovnog izražaja sukladno dobi djece, ali i podudarnosti sa samom temom likovnog natječaja tj. porukom o volontiranju koja se željela prenijeti radom.

Stručno povjerenstvo za odabir pobjedničkih radova sastavljeno od: stručnjakinje za likovnu umjetnost dr. art Ivane Gorički, prof. likovne kulture i Dubravka Kastrapelija, prof.likovne kulture; stručnjakinje za temu volontiranja Ivane Zadražil Vorberger, prof.soc.padagog, voditeljice Službe za rad s mladima i volonterima HCK i stručnjaka za provedbu Kurikuluma građanskog odgoja i obrazovanja, viših savjetnika za nacionalne programa Agencije za odgoj i obrazovanje Nevenke Lončarić-Jelačić, prof. i mr. sc. Tomislava Ogrinšaka odabralo je ukupno 35 radova koji će biti izloženi u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu.

Pobjednički i svi ostali radovi koji su ušli u uži izbor bit će izloženi u Muzeju suvremene umjetnosti (MSU) u Zagrebu od 5. do 19. prosinca 2018. godine.

Svečano otvorenje izložbe uz proglašenje pobjednika održat će se 5. prosinca u MSU-u.

Iskrene čestitke Petri, Lari i Marku!

Marina Mihalj, učiteljica

Lara Brlek, Utjeha, OŠ Dore Pejačević Našice, 4.b, mentorica: Marina Mihalj

Marko Jurić, Spašav anje života, OŠ Dore Pejačević Našice, 2.c, mentorica: Marina Mihalj

Petra Mikičić; Spašavanje života, OŠ Dore Pejačević Našice, 2.c, mentorica: Marina Mihalj