Smotra LiDraNo 2022.
Autor: Andrea Dubaić Begić, 18. 2. 2022.

Međuopćinski susret LiDraNo 2022. održan je 16. veljače 2022. u OŠ Dore Pejačević Našice. Nakon provedenih školskih natjecanja, naša škola OŠ  Dore Pejačević Našice je bila škola domaćin međuopćinske razine na kojoj je sudjelovalo 10 osnovnih škola s našeg područja:

OŠ  Ivana Kukuljevića, Belišće

OŠ  «Matija Gubec» Magadenovac

OŠ  «August Harambašić», Donji Miholjac

OŠ  J. J. Strossmayera, Đurđenovac

OŠ  Vladimira Nazora, Feričanci

OŠ  kralja Tomislava, Našice

OŠ  «Hrvatski sokol», Podgajci Podravski

OŠ  Hinka Juhna, Podgorač

OŠ   Ante Starčevića, Viljevo

OŠ  Dore Pejačević Našice.

Smotra je ujedno i natjecanje učenika za Literarni, Novinarski i Dramski- pojedinačni izraz.

Ove godine smotra je održana na drugačiji način u smislu organizacije i provedbe. Zbog epidemioloških mjera, na platformi Office 365 za škole Microsoft Teams  otvorena je  virtualna učionica „LiDraNo 2022.“ Dramski pojedinačni izrazi  održani su uživo,  dok su za Literarni i Novinarski izraz  učenici čitali svoje radove online putem. Ovakav način rada omogućio je sudjelovanje većeg broja učenika bez neposrednih kontakata te sudjelovanje učenika u izolaciji. Po ovom modelu radili su i članovi Povjerenstava.

Najbolje rangirani radovi upućeni su na županijsku razinu natjecanja.Županijski susret „LiDraNo 2022.“ održat će se 17. 3. 2022. godine u organizaciji OŠ „Grigor Vitez“ u Osijeku.

Ovim putem se zahvaljujem predsjednici  Međuopćinskog  povjerenstva Kristini Fedori učiteljima sudionicima smotre na uspješnoj organizaciji i provedbi, a svim učenicima i mentorima čestitam na uloženom trudu i postignutom uspjehu.

Ravnateljica:

Jasminka Falamić, prof.