Županijsko natjecanje iz matematike 2022.
Autor: Andrea Dubaić Begić, 28. 3. 2022.

Na Školskom natjecanju iz matematike, održanom 15. veljače 2022. godine, sudjelovalo je čak 53 učenika naše škole (22 učenika razredne i 31 učenik predmetne nastave). Veseli nas što je i ove godine natjecanje iz matematike, prema broju prijavljenih učenika, ostalo najomiljenije natjecanje u školi. Prema osvojenim bodovima, među najuspješnije učenike Osječko-baranjske županije plasiralo se četvero naših učenika. Poziv na Županijsko natjecanje iz matematike dobili su učenici: Paula Jurić,5.c (mentorice Lucija Matejčić, Ružica Galinec), Jakov Barić, 7.b (mentorica Irena Turjak) te osmašice Lana Peić, 8.c i Petra Rosković, 8.b (mentorica Branka Burazer). Čestitamo!

Županijsko natjecanja iz matematike održano je 24. ožujka 2022. godine u Osnovnoj školi Mladost u Osijeku. Učenici su puna dva sata rješavali složene matematičke zadatke. Nakon rješavanja zadataka i osvježenja prošetali su sunčanim Osijekom. U pratnji učenika bila je naša školska psihologinja Ivana Ćurković. Pohvaljujemo sve sudionike natjecanja za postignute rezultate i ponosni smo na njihov marljiv rad te ljubav prema matematici.

Ističemo odličan rezultat naše učenice Paule Jurić koja je ponovo osvojila izvrsno 2. mjesto na Županijskom natjecanju. Iskrene čestitke!

Irena Turjak i Branka Burazer, učiteljice matematike

fotografija: Ivana Ćurković, školska psihologinja