Čitamo mi, u razredu naglas svi!
Autor: Andrea Dubaić Begić, 7. 2. 2022.

Povodom Svjetskog dan čitanja naglas koji se obilježio 2. veljače 2022. u našoj školskoj knjižnici pripremili smo prigodan program za učenike 1. c i 3.c razreda.

Cilj naših aktivnosti bio je poticanje čitanja u slobodno vrijeme i razvoj čitalačkih navika kod djece.

Učenici su pojedinačno čitali naglas pripremljene tekstove. Čitali smo djeci uvijek zanimljive dječje viceve i tekstove iz dječjih časopisa. Naglasili smo  važnost jasnog i izražajnog čitanja riječi. Tijekom čitanja proveli smo i nekoliko zanimljivih govornih igara.  Posebno zanimljivo bilo nam je stvaranje kružne priče. Kroz zabavu se najlakše uči!

Za proces usvajanje čitanja kod učenika važno je motivirati učenike za čitanje, pripremiti primjerene tekstove za čitanje, ali i suradničko poučavanje sa školskom knjižničarkom. Čitajući djeca razvijaju vještinu čitanja, uče čitati, ali i učiti, obogaćuju svoje znanje novim spoznajama, razvijaju različite vještine.

Aktivnost „Čitamo mi, u razredu naglas svi“ dio je programa koji smo pripremili za e Twinning projekt „Uz čitanje riječi rastu 2“ u kojem zajedno sudjelujemo tijekom ove školske godine.

3.c - Čitamo naglas!

3.c - Čitamo tiho!

1.c - Čitanjem naglas učimo slušati druge!

1.c- Čitamo u paru!

1.c - Kružna priča