Datum objave: 24. studenoga 2025.

Posjet Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku

Učenici osmih razreda naše škole, zajedno sa članovima školskog zbora, posjetili su u petak, 21. studenoga 2025. godine, Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku. Gledali su jednu od najpoznatijih opera – Traviatu talijanskog skladatelja Giuseppea Verdija. Opera ima tri čina, a nastala je prema romanu i drami Dama s kamelijama Alexandra Dumasa (Sina). Libreto je napisao Francesco Maria Piave. Učenici su s velikom pažnjom pratili dojmljivu izvedbu osječkog opernog ansambla kojim je ravnao dirigent Krešimir Batinić. Publika je u više navrata pljeskom nagradila izvrsne izvođače. Naše učenike posebno je oduševila „Napitnica“ iz prvoga čina, koja im je već bila poznata jer su je slušali na satu Glazbene kulture. Prvi posjet naših učenika HNK-u prošao je na najljepši mogući način. Sudeći po njihovim reakcijama, rekla bih da je opera dobila nove zaljubljenike. Mirjana Šutalo Vulić, učiteljica savjetnica Glazbene kulture

Pročitajte još

Odlazimo sa zahvalnošću

Odlazimo sa zahvalnošću

Naši osmaši su za kraj osnovnoškolskog  obrazovanja pisali poruke zahvalnosti. Napisali su ih ukupno 260 - u znak sjećanja na 260 dana logora Marijana Gubine kojeg su imali čast i upoznati. Poruke su pisali i u znak sjećanja na sve branitelje i ljude koji su prošli...

Prijateljstvo i suradnja

Prijateljstvo i suradnja

Prijateljstvo i suradnja naziv je radionice koja se provodi u sklopu projekta Mala škola životnih vještina koji se provodi uz financijsku potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja. Projekt je osmišljen kao skup aktivnosti  usmjerenih stjecanje praktičnih životnih...

Skip to content