Datum objave: 3. veljače 2025.

Zimska škola fizike

U subotu, 01. veljače 2025. održana je 21. Zimska škola fizike na Odjelu za fiziku Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku. Među njima su bili i naši učenici: Matej Kumrić, Filipa Šimić, Gita Bonić i Petra Mikičić te učiteljica fizike Martina Ocelić.
Zimsku školu su pozdravnim govorom otvorili doc. dr. sc. Denis Stanić s Odjela za fiziku, izv. prof. dr. sc. Vanja Radolić, pročelnik Odjela za fiziku te dr. sc. Verica Jovanovski, savjetnica za fiziku. Kako je tema Zimske škole bila Zvuk i sama Zimska škola započela je glazbenom točkom učenika i u okviru te teme održano je šest eksperimentalnih radionica za učenike.
Učenici su na radionicama uz pomoć nastavnika, voditelja radionica i studenata prolazili kroz sve faze istraživanja i tako došli do novih prirodoznanstvenih spoznaja. Istraživački proces je završio prezentacijom rezultata svih radionica. Naši učenici predstavili su temu svoje radionice- Frekvencija zvuka, pomoću aplikacije određivali su frekvenciju zvuka i došli do zanimljivih rezultata, pa evo i jednog od komentara naših učenika nakon završetka Zimske škole: „Definitivno zanimljivo iskustvo. Radionica su zanimljive, kreativne i poučne. Ja sam bio u radionici- Frekvencija zvuka. U njoj smo naučili što je zvuk i što je to frekvencija.“- Matej Kumrić
Osim toga, zanimljivu prezentaciju izvelo je Kazalište „Scena“ gdje smo upoznali život i rad Nikole Tesle na jedan vrlo zanimljiv način.
Zimsku školu je organizirao Odjel za fiziku, Agencija za odgoj i obrazovanje, Županijska stručna vijeća nastavnika fizike u osnovnim školama Osječko-baranjske županije te novoosnovana Udruga fizičara Osijek. U okviru Zimske škole održano je i Županijsko stručno vijeće nastavnika fizike pa su nastavnici imali priliku poslušati zanimljivo predavanje izv. prof. dr. sc. Dalibora Paara.

Ovim putem želimo zahvaliti ravnateljici Verici Marinović na osiguranom prijevozu.

Martina Ocelić, mag.educ.phys. et inf.

Pročitajte još

Odlazimo sa zahvalnošću

Odlazimo sa zahvalnošću

Naši osmaši su za kraj osnovnoškolskog  obrazovanja pisali poruke zahvalnosti. Napisali su ih ukupno 260 - u znak sjećanja na 260 dana logora Marijana Gubine kojeg su imali čast i upoznati. Poruke su pisali i u znak sjećanja na sve branitelje i ljude koji su prošli...

Prijateljstvo i suradnja

Prijateljstvo i suradnja

Prijateljstvo i suradnja naziv je radionice koja se provodi u sklopu projekta Mala škola životnih vještina koji se provodi uz financijsku potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja. Projekt je osmišljen kao skup aktivnosti  usmjerenih stjecanje praktičnih životnih...

Skip to content