Školski medni dan i promocija hrvatskih pčelinjaka
Autor: Andrea Dubaić Begić, 9. 12. 2019.

U ponedjeljak, 9. prosinca obilježili smo u školi Školski medni dan.  Učenici prvih razreda dobili su paketić s Medom hrvatskih pčelinjaka i edukativnom slikovnicom.

U suradnji s pčelarskim udrugama organiziran je posjet pčelara gospođe Anite Dragić i razgovor s učenicima u razredu, podjela paketića učenicima te dodjela nagrada za najbolji likovni rad učenika s motivom pčela. Edukativni plakati o pčelama koje su izrađivali učenici predmetne nastave izloženi su u holu školu.

Program Školskog mednog dana i promocije hrvatskih pčelinjaka ima za cilj povećanje unosa meda u prehrani djece, podizanje razine znanja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima meda, kao i educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost“.