Dan ružičastih majica
Autor: Andrea Dubaić Begić, 27. 2. 2020.

,,Ljubaznost dolazi u jednoj veličini i dobro pristaje svima.“

Ovo je samo jedna od lijepih misli koje su bile izložene na panou u predvorju naše škole, povodom Dana ružičastih majica, kako bi nas potaknule da se uključimo u obilježavanje ovoga posebnoga dana kada se borimo protiv vršnjačkoga nasilja.

Dan ružičastih majica najpoznatiji je program prevencije vršnjačkoga nasilja u Hrvatskoj.

Velik se broj učenika naše škole odazvao pozivu da u školu dođu odjeveni u ružičaste majice kako bi na taj način izrazili svoju podršku borbi protiv nasilja. Njima su se, već tradicionalno, priključili i nastavnici te ostali djelatnici škole. Na satovima razrednika održane su različite radionice o sprječavanju vršnjačkoga nasilja, a na satu hrvatskoga jezika učenici sedmih razreda čitali su dramski tekst spisateljice Ivane Marinić „To nisam ja“ koji govori o zlostavljanju putem interneta. Razgovarali smo o tome kako su takve situacije često dio i naše svakodnevice predlažući zajedno načine na koje bismo ih mogli spriječiti.

,,Budi hrabar i reci NE nasilju!“ – vjerujemo da ovu poznatu izreku trebamo nastojati primjenjivati svakodnevno, a ne samo svake treće srijede u mjesecu.

Sara Maslak, Josipa Bračko i Gabrijela Babić, 7.b razred