Dan ružičastih majica
Autor: Andrea Dubaić Begić, 24. 2. 2021.

I ove su godine učenici i djelatnici naše škole obilježili Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, poznatijeg kao Dan ružičastih majica, tako što su odjenuli majicu ružičaste boje.

Osim takvog načina pružanja podrške toj borbi, u Područnoj školi u Vukojevcima održana je radionica u sklopu projekta ,,Želim život bez nasilja“. Budući da su djeca i mladi najvitalniji dio društva, tim se projektom nastoji podići svijest o problemu vršnjačkog nasilja koji može imati teške posljedice u kratkoročnoj i dugoročnoj perspektivi razvoja djece. Osim radionice, učenici su dobili ružičaste majice na poklon. Organizatori aktivnosti su Gradski savjet mladih Grada Našica, Županijski savjet mladih Osječko-baranjske županije i Odjel za prevenciju policijske uprave Osječko-baranjske županije, gospodin Darko Ćorković i gospodin Stjepan Prišć.

Josipa Ćurković Sekula, pedagoginja

radionice u PŠ Vukojevci