eTWINNIG PROJEKTI
Autor: Andrea Dubaić Begić, 24. 3. 2021.

NAŠA ŠKOLA  je dobila oznaku eTwinning škole za 2021. – 2022.

U ožujku 2021. OŠ Dore Pejačević Našice je dobila oznaku eTwinning škole za 2021. – 2022. što je važno priznanje za osobni uspjeh pojedinačnih učitelja  i za postignuće cijelog projektnog tima u školi.  Sudjelovanje u eTwinningu donosi učiteljima i školi brojne prednosti: dobru međunarodnu suradnju, stručno usavršavanje i priznanja za rad na razini  lokalne zajednice i Europe.

Status eTwinningove škole zamišljen je kao razvojni put, napredovanje kroz dvije razvojne faze s objektivno mjerljivim rezultatima. Nakon prijave i ispunjenih uvjeta, naša škola je prepoznata i nagrađena u skupini  2935 škola koje su pioniri i predvodnici u području djelovanja e Twinnig-a:

•          digitalna praksa

•          praksa e-Sigurnosti

•          inovativni i kreativni pristupi pedagogiji

•          promicanje stalnog stručnog usavršavanja osoblja i

promicanje praksi za suradnju u učenju među osobljem i učenicima.

Oznaka eTwinning škole potvrđuje da škola primjenjuje inkluzivne i inovativne oblike rada u svom svakodnevnom odgojno-obrazovnom radu. Djelatnici i ravnatelji eTwinning škola  sudjeluju u programima stručnog usavršavanja, radi učenja, dijeljenja primjera dobre prakse, timskog rada , suradnje i uključivanja u brojne mrežne događaje. Na ovaj način škola postaje i prepoznatljiva na razini Europe, u lokalnoj zajednici i predstavlja model rada za druge škole.

Čestitam svim sudionicima eTwinninga, učiteljima i učenicima, koji su svojim projektnim aktivnostima doprinijeli poboljšanju kvalitete rada škole i statusu kojim naša škola ponosno nosi oznaku eTwinning škole.

Ravnateljica: Jasminka Falamić