eTwinning projekt - "Christmas time - time for singing"
Autor: Andrea Dubaić Begić, 9. 12. 2019.

Učenici 7.c razreda, zajedno s učiteljicama engleskog jezika Katarinom Graovac i glazbene kulture Mirjanom Šutalo Vulić, tijekom prvog polugodišta sudjeluju u eTwinning projektu - "Christmas time - time for singing".

Osim naših učenika, u projektu sudjeluju učenici iz Slovačke, Ukrajine, Rumunjske, Turske, Italije, Gruzije, Poljske, Austrije, Mađarske, Sjeverne Makedonije, Njemačke, Armenije, Malte, Portugala, Ujedinjenog Kraljevstva, Bugarske i Grčke.

Cilj projekta je upoznavanje božićne tradicije drugih zemalja, razvijanje međusobnog razumijevanja i suradnje putem izvedbi tradicijskih božićnih pjesama. Nakon uvodnog predstavljanja škola, učenici putem eTwinning aplikacije šalju izrađene prezentacije o božićnim običajima svoje zemlje te video uratke u kojima pjevaju tradicijske božićne pjesme na materinjem jeziku. Uz video snimku šalju i prijevod pjesme na engleskom jeziku te notni zapis pjesme. Tijekom siječnja svi sudionici projekta će pogledati video uratke drugih učenika i razmijeniti dojmove o projektu.

Učenici 7.c razreda u ovom projektu će se predstaviti s izvedbom hrvatske božićne pjesme ˝Radujte se narodi˝. Vjerujemo da će se naša izvedba ove poznate božićne pjesme svidjeti ostalim sudionicima ovog lijepog projekta.

Učiteljica Mirjana Šutalo Vulić