Autor: Andrea Dubaić Begić, 2. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

Na temelju zaključka Vlade Republike Hrvatske od 23. travnja 2020. plan je otvoriti škole za razrednu nastavu za određene skupine učenika uz primjenu Uputa  Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) od 29. travnja 2020.  i Preporuka za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave (MZO) od 30. travnja 2020.

Uputa i Preporuka se obavezno trebaju pridržavati svi djelatnici škole, roditelji i učenici ukoliko se roditelji odluče da njihova djeca krenu 11. svibnja 2020. pohađati nastavu u školi.

Prije donošenja odluke o pohađanju nastave u školi važno je dobro proučiti Upute i Preporuke.

Prije uključivanja djeteta u ustanovu, roditelj potvrđuje pisanom izjavom ravnatelju ustanove slijedeće:

- oba su zaposlena roditelja te ne postoji druga mogućnost zbrinjavanja djece,

- upoznat je s ovim uputama u cjelini, osobito s činjenicom da ne smiju dovoditi niti odvode djecu iz ustanova niti ulaziti u vanjske prostore (dvorište, vrt, igralište) i unutarnje prostore ustanove ako imaju povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaraženi s COVID-19 a pogotovo ako su u samoizolaciji.

-upoznat je s činjenicom da ne smiju dovoditi dijete  koje ima povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaražena s COVID-19.

Odluku  o pohađanju nastave u školi, roditelji trebaju donijeti do utorka, 6. svibnja 2020. do 15 sati, obavijestiti učiteljicu te predati  potpisanu izjavu u Školi. Obrazac izjave se nalazi u prilogu i na ulazu u školsku zgradu. Škola će uputiti roditeljima dodatne preporuke o postupanju prije dolaska učenika u školu.

Nastava na daljinu će se i dalje održavati. Potičemo nastavak obrazovanja djece razredne nastave od kuće, u svim situacijama kad je to moguće.

•Preporučuje se ostanak kod kuće:
•djece s kroničnim bolestima ili u doticaju s kroničnim bolesnicima: respiratornim, kardiovaskularnim, dijabetesom, malignim bolestima, imunodeficijencijama, djece s većim motoričkim oštećenjim
•djece čiji roditelji/skrbnici ili ukućani imaju jednu od navedenih bolesti
•sve djece za koju se ostanak može osigurati

Za sva dodatna pitanja i prijedloge organizacije rada slobodno se obratite na kontakt telefon 098 339 075.

S poštovanjem,                                                                                           Ravnateljica: Jasminka Falamić