Dodijeljena Nacionalna oznaka kvalitete eTwinning projektu "Christmas time - time for singing"
Autor: Andrea Dubaić Begić, 16. 9. 2020.

eTwinning projekt "Christmas time - time for singing" u kojemu su tijekom školske godine 2019./2020. sudjelovali učenici 7.c razreda, pod vodstvom mentorica Katarine Graovac i Mirjane Šutalo Vulić, dobio je 15. rujna 2020. godine Nacionalnu oznaku kvalitete.

Učenici 7.c razreda - sadašnji 8.c, zajedno s učiteljicama engleskog jezika Katarinom Graovac i glazbene kulture Mirjanom Šutalo Vulić sudjelovali su tijekom školske godine 2019./2020. u eTwinning projektu - "Christmas time - time for singing".

Osim naših učenika, u projektu su sudjelovali i učenici iz Slovačke, Ukrajine, Rumunjske, Turske, Italije, Gruzije, Poljske, Austrije, Mađarske, Sjeverne Makedonije, Njemačke, Armenije, Malte, Portugala, Ujedinjenog Kraljevstva, Bugarske i Grčke.

Cilj projekta je bio upoznavanje božićne tradicije drugih zemalja, razvijanje međusobnog razumijevanja i suradnje u digitalnom okruženju kroz izvedbu tradicijskih božićnih pjesama. Nakon uvodnog predstavljanja škola, učenici su putem eTwinning aplikacije poslali izrađene prezentacije o božićnim običajima svoje zemlje te video uratke u kojima su pjevali tradicijske božićne pjesme na materinjem jeziku. Uz video snimku poslali su i prijevod pjesme na engleskom jeziku te notni zapis pjesme. Tijekom siječnja svi sudionici projekta su pogledali video uratke drugih učenika te su razmijenili dojmove o projektu. Učenici 7.c razreda su u ovom projektu sudjelovali s izvedbom hrvatske božićne pjesme ˝Radujte se narodi˝.

Ponosni smo na dodijeljenu Nacionalnu oznaku kvalitete i veselimo se sudjelovanju u idućim eTwinning projektima.

Učiteljica Mirjana Šutalo Vulić