Mjesec hrvatske knjige - Lektira iz vrećice
Autor: Andrea Dubaić Begić, 17. 11. 2020.

Već niz godina u Republici Hrvatskoj se od 15.listopada do 15.studenog obilježava Mjesec hrvatske knjige kako bi se naglasila važnost čitanja i pisane riječi.

Učenici 6.a i 6.b razreda s nastavnicom hrvatskog jezika Dubravkom Kruljac sudjelovali su u različitim aktivnostima: nakon čitanja tekstova Knjiga je čarolija i Fantastične leteće knjige gospodina W. Lessmorea istraživali su zanimljivosti o knjigama, ispisivali izreke o važnosti čitanja i osmišljavali načine kako i zašto treba poticati čitanje; slijedilo je pisanje sastavaka i oblikovanje postera. Njihove radove možete pročitati u našoj virtualnoj knjižnici.

Za kraj, aktivnost koju su učenici proglasili najboljom: lektira u vrećici.

Učenici 6.a čitali su dječje romane Čvrsto drži joystick (J. Cvenić) i Zabranjena vrata (Z. Krilić), a učenici 6.b uživali su u dječjim detektivskim pustolovinama u knjizi Trojica u Trnju (P.Pavličić). Na sat interpretacije lektire donijeli su papirnate vrećice s odabranim predmetima. Pokazujući predmete objašnjavali su radnju djela i najzanimljivije dijelove. Učenici su pokazali svoju maštovitost izborom predmeta te prepričavanjem odabranih epizoda iz djela.

Iako je Mjesec hrvatske knjige pri kraju, za dobru knjigu nikada nije kasno!

Mia Žajlik i Petra Kolembus, 6.b