Međunarodno natjecanje Dabar 2020.
Autor: Andrea Dubaić Begić, 20. 11. 2020.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a.

Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Učenici naše škole su sudjelovali i ove godine u natjecanju Dabar koje se održalo u tjednu od 9. do 13. studenoga. Dio natjecatelja rješavali su zadatke od kuće, a dio u školi. U natjecanju su sudjelovali učenici 5. b razreda pod vodstvom učiteljice Anamarije Gajski te pojedini učenici šestih razreda pod vodstvom učiteljice Ane Pavlačić. Učenici su za svoj trud u natjecanju dobili Diplome za sudjelovanje.

Svi su natjecatelji rangirani zajedno, po kategorijama, bez obzira gdje su sudjelovali na natjecanju. Rang liste sudionika bit će objavljene u sustavu za natjecanje u Kutku za odgovorne osobe škola i učiteljenastavnike uključene u organizaciju natjecanja. Na rang listi će biti jasno označeni učenici koji su među 10% najboljih sudionika prema ostvarenom broju bodova.

Čestitke svim učenicima na sudjelovanju i postignutim rezultatima.

Anamarija Gajski, učiteljica informatike