eTwinnning projekt - Smiješak, snima se!
Autor: Andrea Dubaić Begić, 20. 11. 2020.

Učiteljice Danijela Horvat i Dubravka Kruljac uključile su svoje učenike koji pohađaju novinarske skupine u eTwinning projekt Smiješak, snima se - mala škola filma.

Projekt je osmišljen kao razmjena iskustava među učiteljima, a pokrenule su ga učiteljice Ivana Ostriči i Vesna Kovačević Tomić iz OŠ kralja Tomislava iz Našica te učiteljica Marijana Dostal iz OŠ Bogumila Tonija iz Samobora.

Učenici će postupno, iz mjeseca u mjesec, sudjelovati u kreativnim izazovima na temu Ostani zdrav i pri tome usvajati vještine fotografiranja i snimanja kamerom i pametnim telefonom. Projekt će trajati tijekom cijele školske godine, a sve lekcije, izazovi i radovi bit će objavljeni na stranici projekta koja će kasnije poslužiti kao priručnik za kurikulum filmskih i medijskih skupina.

Mali novinari, sudionici ovog projekta, osim praktičnih vještina fotografiranja i snimanja te medijske kulture razvijat će suradničko učenje, kreativno izražavanje te aktivan istraživački pristup u radu.

Jakov Barić, 6.b