MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI
Autor: Andrea Dubaić Begić, 14. 12. 2020.

Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se od 15. studenog do 15. prosinca. Ovisnost može biti psihološka i fiziološka, a odnosi se na neprilagođeno ponašanje vezano uz uporabu ilegalnih droga, pušenje, kockanje, ovisnost o internetu, koje dovodi do oštećenja organizma ili subjektivnih problema.

U okviru obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti složen je edukativni paket pod nazivom ,,Putokaz za uspješno savladavanje izazova odrastanja" koji se sastoji od materijala za učitelje/nastavnike, učenike i roditelje.

Preventivne aktivnosti u okviru radnog materijala, koje se nalaze u prilogu, imaju za cilj potaknuti učenike na kritičko promišljanje o rizičnim oblicima ponašanja u domeni ovisnosti, unaprijediti njihove  socijalno-emocionalne kompetencije te doprinijeti lakšem savladavanju izazova adolescencije kao i razvoju zdravog i odgovornog ponašanja.

Sanela Mandić Vidaković, pedagoginja