Večer matematike
Autor: Andrea Dubaić Begić, 14. 12. 2020.

Volite li matematičke zagonetke? Jeste li svjesni da je matematika svuda oko nas? Može li matematika biti zabavna?

Na sva ova pitanja možete odgovoriti potvrdno ako ste se u prethodnom tjednu uključili u obilježavanje Večeri matematike. Učiteljice matematike Branka Burazer, Irena Turjak i Ružica Galinec omogućile su svojim učenicima rješavanje različitih matematičkih zagonetki i problema u tjednu od 30.11.2020. do 4.12.2020. U matematičke aktivnosti mogle su se uključiti i učiteljice razredne nastave te roditelji učenika slušajući predavanja u digitalnom okruženju.

Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu  matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest te dokazuje da matematičke probleme svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Sve aktivnosti vezane uz Večer matematike projekt su  Hrvatskog matematičkog društva, a ovogodišnji je sponzor Matific, digitalni program za učenje i poučavanje matematike.

Nakon slanja izvješća o provedenim aktivnostima na adresu škole stigla je Zahvalnica za sudjelovanje: možemo se pohvaliti s 332 sudionika u matematičkom projektu!

Klara Vukomanović i  Tea Glušac, 8.a