Važno je znati vještine pružanja prve pomoći!
Autor: Andrea Dubaić Begić, 14. 12. 2020.

Budući da ove školske godine svoje novinarske zadatke moramo obavljati u učionici zbog epidemioloških protokola, 27. studenog 2020. nastavnica Dubravka Kruljac organizirala je drugačiji novinarski sat.

U posjet nam je stigla nastavnica biologije  Ana Pilipović koja je voditeljica izvannastavne skupine Prva pomoć. Na satu su bili prisutni učenici 6.b razreda koji su mogli vidjeti i naučiti kako pružiti pomoć unesrećenima. Nastavnica Ana pokazala je postupak reanimacije na lutki Little Ann koja je povezana s aplikacijom na mobitelu koja mjeri uspješnost izvođenja vježbi. Na našoj Petri nastavnica je prezentirala kako pravilno mobilizirati ozlijeđenu ruku.

Sat je prošao puno brže od očekivanog, a učenicima su ovakvi sadržaji bili poučni i zanimljivi. Sigurni smo da će u sedmome razredu biti dosta kandidata za pohađanje ove korisne izvannastavne aktivnosti.

Lana Puhanić, 6.b