Međunarodni dan zagrljaja
Autor: Andrea Dubaić Begić, 21. 1. 2021.

Povodom Međunarodnog dana zagrljaja koji se obilježava 21. siječnja, učiteljice razredne nastave provele su zanimljive i kreativne aktivnosti sa svojim učenicima na satu razrednika i satu likovne kulture. Sve aktivnosti su u skladu s epidemiološkim mjerama jer zagrljaj se ne mora nužno dijeliti samo fizičkim kontaktom.

Godine 1982. američki svećenik Kevin Zaborney proglasio je 21. siječanj Međunarodnim danom zagrljaja. Da zagrljaj čini naš život ljepšim i dužim, slaže se i psihologinja Virginija Satir koja tvrdi da je čovjeku dnevno potrebno 4 zagrljaja za preživljavanje, 8 zagrljaja za održavanje i 12 zagrljaja za napredovanje.

Postoji niz različitih vrsta zagrljaja, ali svaki ima svoju moć pa tako zagrljaj može dati osjećaj podrške, pomoći u smirivanju kada se osoba nosi s nekom teškom životnom situacijom, poboljšati zdravlje srca, smanjiti strahove i osjećaj anksioznosti, izazvati hormon sreće, razviti povjerenje i osjećaj sigurnosti te povećati samopouzdanje.

Stoga, ne štedite na zagrljajima jer ne koštaju ništa, a donose puno! smiley

Josipa Ćurković Sekula, pedagoginja

4.c, učiteljica Marina Mihalj

2.c, učiteljica Ksenija Orešković (Stvaralaštvo i produktivnost ILUSTRACIJA, LIKOVNA PORUKA (SNJEŽNA PAHULICA - ZAGRLJAJA)