Predprijave školskih obveznika za upis u prvi razred školske godine 2021./2022.
Autor: Andrea Dubaić Begić, 5. 2. 2021.

Škola započinje primati predprijave za upis u prvi razred osnovne škole.

Molimo roditelje da u razdoblju od 5. veljače 2021. do 17. veljače 2021. prijave svoje dijete za upis u prvi razred na broj telefona 031/613-357 (tajništvo škole) u vremenskom razdoblju od 12 do 15h.

Prijavu možete napraviti i putem e mail-a na navedene adrese: anja.medimurec@skole.hr ili josipa.curkovic@skole.hrPoruka treba sadržavati ime i prezime djeteta, datum rođenje, ime i prezime roditelja, adresa stanovanja i kontakt telefon.

Školski obveznici za školsku godinu 2021./2022. su djeca rođena od 01. travnja 2014. do 31. ožujka 2015. Pregledi prije upisa u prvi razred će se obavljati naknadno u prostorima Osnovne škole te u Domu zdravlja u Školskoj medicini (dr. Silva Miškulin). Roditeljima će na vrijeme biti dostavljen pisani poziv na kućnu adresu za preglede.

Opširnije informacije u nastavku:

1. Zahtjev za prijevremeni upis

Ukoliko je Vaše dijete rođeno nakon 31. ožujka 2015. a želite da školske godine 2021./2022. krene u prvi razred, trebate podnijeti Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred (Obrazac. 6) u Upravnom odjelu za obrazovanje u Osječko-baranjskoj županiji (Tihomir Štefančić, Upravni odjel za obrazovanje, Županijska 4, 31 000 Osijek, 031 221 642, obrazovanje@obz.hr) do 31. ožujka 2021., a možete ga pronaći u prilogu ove vijesti ili na www.obz.hr

2. Zahtjev za odgodom upisa na jednu godinu podnosi Stručno povjerenstvo škole (čini ga stručna služba škole i liječnica školske medicine), tako da je nužno dijete dovesti na pregled. Prema Pravilniku o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (NN 67/2014.) čl. 9 stavak 2 odgoda se predlaže:

ako stručno povjerenstvo procijeni na temelju neposrednoga pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj,

ako se dijete nalazi ili će se početkom nastavne godine nalaziti na liječenju ili rehabilitaciji u zdravstvenoj ustanovi u trajanju duljem od mjesec dana, ali samo u slučaju da u zdravstvenoj ustanovi u kojoj će se dijete liječiti/rehabilitirati nije organizirana nastava ili ako je dijete uključeno u rehabilitacijske postupke koji će prema procjeni stručnjaka značajno utjecati na njegov psihofizički razvoj.

3. Djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja radi upisa u prvi razred osnovne škole u vremenu od 1. veljače 2021. do 15. travnja 2021. kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora. Molimo roditelje da prilikom prijave predoče Nalaz i mišljenje Jedinstvenog tijela vještačenja ili najnoviji specijalistički nalaz.

4. U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj je dužan do 31. svibnja 2021. godine o tome obavijestiti  Stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području – koje će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme, a najkasnije do početka školske godine.

5. Za upis djeteta u prvi razred u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, roditelj zahtjev podnosi školi u koju želi upisati dijete, a ravnatelj nakon odluke o prihvaćanju molbe to potvrđuje na obrascu zahtjeva. No dijete mora biti pregledano po Stručnom povjerenstvu škole kojoj pripada prema mjestu stanovanja. Upis u drugo upisno područje moguće je samo ako ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje.

Prilažemo popis ulica i naselja upisnog područja Osnovne škole Dore Pejačević Našice. U slučaju da živite na našem upisnom području, a dijete upisujete u drugu školu, molimo Vas da nam se javite.

Osnovnoj školi Dore Pejačević Našice pripada sljedeće upisno područje:

1. Našice - ulice:

132. našičke brigade HV,

Antuna Gustava Matoša,

Augusta Cesarca,

Augusta Šenoe,

Bana Jelačića,

Bana Teodora Pejačevića,

Bartola Kašića,

Braće Radića (do neparnog broja 85,  i parnog broja 92, tj. do raskrižja ulice Braće Radića i Tavanačke ceste prema Markovcu)

Dobriše Cesarića,

Dore Pejačević,