« Svibanj 2024 »

STRUČNI SKUPOVI U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Andrea Dubaić Begić, 31. 8. 2010.

Osnovna škola Dore Pejačević Našice mjesto je održavanja Međužupanijskog stručnog skupa za učitelje njemačkog i engleskog jezika (30.8. – 1.9. 2010.) i Međuopćinsko županijsko stručnog vijeća za učitelje matematike Osječko-baranjske županije (1.9.2010.)

Međužupanijski stručni skup za učitelje njemačkog i engleskog jezika u osnovnim školama Virovitičko-podravske, Bodsko-posavske, Požeško-slavonske, Osječko-baranjske te Vukovarsko-srijemske županije održava se tijekom tri dana, od 30.8. do 1. 9. 2010.g.

Tema ovog stručnog skupa je „ Usavršavanje u primjeni raznih pristupa u ocjenjivanju i načinu praćenja napretka učenika – školsko ocjenjivanje znanja“.Voditeljica programa je Ninočka Truck – Biljan, viša savjetnica za engleski i njemački jezik, a sudionici će predavanjima i korisnim pedagoškim radionicama steći uvid u spoznaje iz ovog područja i osposobiti se za pravilan pristup vrjednovanju , praćenju i ocjenjivanju učenika.

Učitelji matematike s područja Valpova, Donjeg Miholjca i Našica sastaju se u srijedu 1.rujna 2010.g. u našoj školi, s ciljem podizanja razine kvalitete nastave kurikularnim planiranjem, što je ujedno i jedna od tema stručnog skupa - „Školski kurikulum; Ekipno natjecanje iz matematike; Izvješća sa stručnih skupova“. Voditeljica stručnog vijeća je Branka Burazer, prof.

Školska stručna vijeća razredne i predmetne nastave naše škole održat će aktive u četvrtak 2. rujna 2010.g., a pristupit će se kurikularnim aktivnostima i planiranju u nastavi prema Nacionalnom okvirnom kurikulumu.