« Svibanj 2024 »

Maskenbal – Princeze, gusari i vampiri zavladali našom školom
Autor: Andrea Dubaić Begić, 28. 2. 2017.

Iako najkraći mjesec u godini, veljača je i više nego ispunjena različitim aktivnostima u PŠ Vukojevci. Osim što je „mjesec ljubavi“, veljaču obilježavamo i maskenbalom 28. veljače 2017. Naša škola u B smjeni je taj dan pod nastavnim satima glazbene i tjelesne i zdravstvene kulture „ugostila“ lavove, bubamare, zombije, gusare, princeze, vampire, ranjenike, luđake…

Učiteljica Anita Šimić

Proslava je započela tako da su se svi učenici maskirali i smjestili uz glazbu u učionici drugoga razreda, a učiteljice (Anita Šimić i Kristina Torčić) su naknadno ušle u razred odjevene u liječnice/ medicinske sestre na oduševljenje ili strah mnogih učenika.

Predstavile su se kao liječnice koje su došle cijepiti protiv bjesnoće vampire, zombije, divlje zvijeri… Nakon nekoliko „cijepljenja“ učenici su se predstavili i odglumili svoju ulogu u koju su maskirani, a učiteljice su bodovale originalnost, predstavljanje i trud maske.

Sve maske su pripremane s mnogo truda i strpljenja, a učiteljice odabrale su najbolju masku za 2. razred i najbolju masku za 3. razred te uručile nagrade (čokolada i balon) pobjednicima. Pobjednica drugog razreda je bila Leonarda Maljarić odjevena u gusara, a pobjednik trećeg razreda je Marin Antolović odjeven u „Marinu iz Pariza“. Učenici su se počastili grickalicama, slatkišima i pokladnim krafna koje su sami donijeli.