Ekološka lutkarska priča za djecu Keko Eko
Autor: Andrea Dubaić Begić, 15. 2. 2011.

U četvrtak, 24.veljače 2011.g. u našoj školi gostuje kazalište produkcija Z iz Splita i prikazat će lutkarsku kazališnu predstavu Keko Eko.

KEKO EKO je ekološka lutkarska priča u kojemu nam njen glavni lik, smetlar Keko sa ostalim likovima (Marina, Ante, Pero) priča kako očuvati okoliš.

Pero je uvijek spreman napraviti nered, kidati cvijeće, prevrnuti kontejner jer je ljubomoran na Marinu koja se druži s Antom. Keko i Pero se nađu na rijeci gdje zajedno pecaju, ali upecaju samo smeće. Smetlar Keko objašnjava Peri kako se mora ponašati, zašto je rijeka prljava i bez ribe, te odlučuju osnovati udrugu EKO. Marina i Ante se pomire sa Perom i priključuju udruzi. Na kraju i kontejneri pjevaju sa Kekom i djecom.

• Kroz čitavu priču protežu se vrlo veseli, ali ujedno edukativni tekstovi poznatih autora zabavne glazbe ( Duško Mucalo - Ivo Lesić)  kroz koje mališani imati prilike na jedinstven način puno naučiti o ponašanju u prirodi i očuvanju okoliša.
  • Za atraktivnu scenografiju i lutke zaslužna je poznata autorica Luči Vidanović iz Rijeke.

Dođite na predstavu

i poslušajte što nam to o okolišu

poručuju njeni glavni likovi!