« Ožujak 2021 »

e Twinning projekti
Što je oznaka eTwinningove škole?
Andrea Dubaić Begić / datum: 17. 1. 2024. 14:11

Škole kojima je dodijeljena oznaka eTwinningove škole sjajan su primjer načina na koji cijela škola može imati koristi od eTwinninga. Aktivne su u implementaciji i promicanju eTwinningovih vrijednosti i pedagogije, referentna su točka za lokalnu zajednicu i predstavljaju model za ostale škole.

Što je oznaka eTwinningove škole?

eTwinningove škole ugrađuju vrijednosti eTwinninga u školske politike, prakse i stručno usavršavanje uz potporu školske uprave.

eTwinning s pomoću te oznake prepoznaje i pohvaljuje uključenost, angažman i predanost ne samo pojedinačnih eTwinnera, nego cijele škole, u kojoj surađuju timovi učitelja i ravnatelja.

Škole kojima je dodijeljena ta oznaka spremne su uključiti se u razvojno putovanje pomoću aktivnosti koje se mogu objektivno ocijeniti.

Misija eTwinningovih škola kompas je svih eTwinningovih škola. Misijom se ističu elemente kao što su:

• Zajedničko vodstvo
  • Suradnja i timski rad
  • Slobodna volja učenika
  • Uključivost i inovacije
  • Biti primjer za ostale škole.

Koje su koristi? eTwinningove škole:

• Službeno su prepoznate na europskoj razini kao primjeri za eTwinning te čine mrežu vodećih škola koje pružaju inspiraciju za budući razvoj aktivnosti. Sve eTwinningove škole dobivaju eTwinningov školski paket koji uključuje plaketu i zastavu.
  • Imaju visoku vidljivost na europskoj razini te ih se potiče da istaknu svoju oznaku eTwinningove škole u promotivnim i informacijskim materijalima.
  • Potiče ih se da sudjeluju u posebnim programima stručnog usavršavanja.
  • Dio su posebne eTwinningove grupe za dijeljenje dobrih praksi, suradnju i sudjelovanje na ekskluzivnim mrežnim događajima.

[OPŠIRNIJE]