« Svibanj 2024 »

Korisno i zanimljivo roditeljima i učenicima

Sanela Mandić Vidaković, stručni suradnik pedagog

zamjena Nina Huterer

ponedjeljak, srijeda, petak – 8.00 – 14.00

utorak, četvrtak– 13.00 – 19.00

kontak telefon 031 614-416, 091 4133 743

telefon i mobitel dostupni u radnom vremenu

Područja rada školske pedagoginje
Ljubav u pokretu pokrenila 5.a razred :)
Autor: Andrea Dubaić Begić, 12. 2. 2018.

Kako i na koji način, pročitajte u daljnjem tekstu smiley

Nakon što smo dobili potporu za provedbu projekta sa strane Učiteljskog vijeća i suglasnosti roditelja koji su podržali naš projekt, napokon smo krenuli u realizaciju radionica smiley

Proveli smo dvije edukativno – kreativne radionice kojima je cilj upoznavanje grupe, razvijanje povjerenja te grupne povezanosti. S obzirom da u našim radionicama sudjeluje 11 učenika 5.a razreda, zabavan je dio bio vidjeti kako se učenici na jedan drugačiji način predstavljaju jedni drugima. Na prvoj radionici uspješno smo „sagradili strojeve“, zapisali pravila koja su nam jako važna, i nadamo se da ćemo ih se uspješno pridržavati. Potpisali smo jako važan „ugovor o diskreciji“ na koji smo svojim potpisom dali obećanje jedni drugima o povjerenju. Naravno, ugovor je potpisala i voditeljica grupe, pedagoginja.

Pogodite koji stroj smi mi?

Potpisali smo Ugovor o diskreciji, koji čuvamo u razredu​

Naša Ida čita zajednička pravila

Na drugoj radionici, naziva Moje tijelo to sam ja!, razgovarali smo o tome koji dio tijela najviše volimo te smo u krugu čak osmislili i koreografiju uz pjesmu Psihomodo Popa: Volim samo sebe smiley

Zanimljivo je primjetiti kako će djeca prije nabrojati 10 stvari koje na sebi ne vole, nego jednu stvar koju vole. Ova radionica  je od velike važnosti jer poučava učenike tome koliko je važno prihvatiti sebe te razvijati samopoštovanje. Također uz glazbu razgibavali smo svaki dio tijela, te smo uz pokrete oponašali „drveće“ te analizirali koje su to oluje koje ih mogu pomicati. Naravno, simbolika „drva u oluji“ je upravo pojedinac koji se nalazi u određenim problemima u životu. Život je doista nekad kao oluja, a mi svakodnevno moramo učiti kako čvrsto stajati na zemlji.

Zatim smo razgovarali o olujama koje smo prebrodili u životu, te utvrili kako ih ne možemo izbjeći, ali možemo raditi na tome da jačamo sebe da ih lakše prebrodimo. smiley

Na kraju smo izradili skulpturu samopoštovanja, u kojoj je svaki član naše grupe pokazao kako izgleda osoba koja ima samopoštovanja smiley

Zabavljali smo se i svašta naučili, te se veselimo idućoj radionici.

Volim svoje...... ruke!

Opušteni razgovor u krugu ​

Pripreme u izradi skulpture samopoštovanja smiley

I da ne zaboravimo.....

Na kraju svake radionice čitamo „tajni zadatak“ koji se nalazi u našoj Kutiji tajni koje nam je izadila učiteljica likovne kulture Sanja Portnar te joj se i ovim putem zahvaljemo.

Tajni zadaci su zapravo domaća zadaća za naše roditelje, odgajatelje, skrbnike, braću sestre, prijatelje... Za sve koji su nam važni u životu, da i oni probaju sve što mi radimo na radionicama.

Pogledajte kako izgleda smiley

Tajna kutija sa 12 zadataka!

Zabavljali smo se i svašta naučili, te se veselimo idućoj radionici smiley

Lea Liović, ponosni član grupe Ljubav u pokretu smiley